Radionica – Maloljetnička delinkvencija

 

Danas, 17. listopada 2022. godine, u školskoj se knjižnici, u sklopu preventivnog programa, održala radionica za učenike petih razreda na temu Maloljetnička delinkvencija koju je vodila viša stručna suradnica Općinskog državnog odvjetništva u Karlovcu, Neji Belavić.

Učenici su upoznati s pojmom maloljetničke delinkvencije, vrstama i oblicima najčešćih maloljetničkih kaznenih djela, načinima utvrđivanja i značenjem riječi kaznena odgovornost te načinima odgojnog djelovanja kako bi se spriječila daljnja neprihvatljiva ponašanja. Iznimno zainteresirani za ovu temu, postavljali su brojna pitanja, a kao zaključak nametnula se misao o važnosti suradnje i međudjelovanja svih dionika i institucija uključenih u odgoj djece i mladih: roditelja, centara za socijalnu skrb i škola. Postavljajući brojna pitanja učenici su pridonijeli još boljem razumijevanju teme i dinamici susreta.