Obilježavanje Dana starijih osoba tijekom mjeseca listopada

Tijekom mjeseca listopada, proveli smo nekoliko aktivnosti povodom Dana starijih osoba. Zanimljivu zajedničku radionicu u knjižnici, proveli su učenici 4. b sa svojim bakama i djedovima. Druženje smo započeli rješavajući zagonetke, mozgalice i kvizove. Iako cilj nije bila pobjeda, već druženje i zabava, natjecateljskog duha nije nedostajalo. Učenici su na kraju pročitali nekoliko svojih pisanih radova i sastavaka.

Drugu radionicu, također s bakama i djedovima proveli smo povodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje. Od različitih žitarica izrađivali smo broševe i različite likovne uratke. Aktivnosti završavamo skupljanjem knjiga i časopisa koje će se odnijeti štićenicima Doma za starije Sveti Antun. Uz učitelje, ove godine u akciju su se uključili i učenici naše škole.