Put ponosa i slobode – Vukovar

Prema Vukovaru krenuli smo 27. listopada u 4:00 sati. Vožnjom od 5 sati i 30 minuta stigli smo pred hostel Dubrovnik u kojem smo i odsjeli.

Pogledali smo vanjsku izložbu oklopnih vozila i poslušali predavanje vojne osobe koja je sudjelovala u obrani Vukovara. Vrijeme je brzo proletjelo inakon ručka smo s vodičima obišli Muzej vučedolske kulture i Gradski muzej Vukovar. Slijedio je razgled Vukovarskog vodotornja do čijeg vrha vodi 200-tinjak stepenica. Pogled s njega bio je veličanstven, mogli smo vidjeti čitav grad i prekrasni Dunav. Ondje smo snimili i najljepše fotografije. Zatim smo se uputili u centar grada gdje smo proveli slobodno vrijeme za zabavu i samostalno istraživanje. Večernje sate proveli smo na brodu na kojem je bila organizirana disco-večer. Opustili smo se, plesali, smijali i uživali. Druženje smo nastavili i u sobama. Jutro je došlo još brže te smo nastavili put, naravno, nenaspavani. Kod autobusa nas je nakon doručka dočekao vodič koji nas je poveo na memorijalne lokacije (Vukovarsku bolnicu, Ovčaru i Memorijalno groblje) na kojima smo odali počast preminulim žrtvama i braniteljima preminulim za nas i našu državu. Cijenimo što se dali svoju žrtvu za nas i hvala vam! U Ružičkinoj kući sudjelovali smo u Školi mira i kvizu. Predstavljale su nas učenice Katja Cvitičanin i Ana Marija Jurišić koje su našoj škole donijele srebrno 2. mjesto. Kući smo krenuli s uspomenama i bitnim životnim znanjem o našoj domovini. Vukovare, nosimo te u srcu!

Lori Žaja, 8.d