Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje obilježavamo 18. studenoga u sjećanje na dan kada je 1991. slomljena herojska obrana grada Vukovara, kada je u Škabrnji počinjen stravičan zločin nad stanovništvom te kada su svoje junaštvo iskazali branitelji Saborskoga, Slunja, Cetingrada i Rakovice. Tim povodom učenici razredne i predmetne nastave proveli su nekoliko različitih aktivnosti kako bi se prisjetili tih teških jesenskih dana. U holu škole postavljen je prigodni pano s fotografijama

učenika osmih razreda koji su nedavno bili na terenskoj nastavi u Vukovaru. Uz pano postavljene su golubice i križevi, a posebno je dojmljiv rad učenika Frane Žige iz 6.d razrednog odjela koji je uz puno truda napravio odličnu maketu Vukovarskog vodotornja. Prigodni radovi učenika razredne nastave postavljeni su i po panoima diljem škole. Povezujući odlazak u Vukovar i čitanje Priča iz Vukovara učenici osmih razreda izdvojili su rečenice koje su ih najviše dotakle i oslikali ih na satovima lektire. U tjednu sjećanja škola je već tradicionalno pozvala učenike na prikupljanje lampiona koje su danas ispred škole zapalili učenici razredne nastave.