Monthly Archive: October 2022

Minuta za čitanje

Mjesec hrvatske knjige

(15. 10. – 15. 11. 2022.) ove godine posvećen je mladima jer je 2022. godina proglašena Europskom godinom mladih. Tema je Generacija K gdje se stavlja naglasak na dva ključna pojma – knjigu i knjižnicu, a moto Mjeseca hrvatske knjige glasi Misli na sebe – čitaj!

Hrvatsko čitateljsko društvo organiziralo je virtualni čitateljski maraton pod nazivom Minuta za čitanje.

Prepoznajući vrijednost i važnost čitanja, naši učenici su se također uključili te njihove minute čitanja možete pogledati u sljedećim snimkama.

Obilježavanje Dana starijih osoba tijekom mjeseca listopada

Tijekom mjeseca listopada, proveli smo nekoliko aktivnosti povodom Dana starijih osoba. Zanimljivu zajedničku radionicu u knjižnici, proveli su učenici 4. b sa svojim bakama i djedovima. Druženje smo započeli rješavajući zagonetke, mozgalice i kvizove. Iako cilj nije bila pobjeda, već druženje i zabava, natjecateljskog duha nije nedostajalo. Učenici su na kraju pročitali nekoliko svojih pisanih radova i sastavaka.

Aktivnosti, Ostale aktivnosti