Koliko poznaješ Hrvatski sabor?

sabor1

U petak, 4. ožujka 2016. održano je treće po redu online kviz natjecanje “Koliko poznaješ Hrvatski sabor?” u kojem su sudjelovali i naši učenici: Zita Martinović (6.c), Maja Magdić (6.c), Rene Šlat (7.a),  Jana Islamović (7.c), Lukas Jurašić (8.a) i Tin Kokotović (8.b).

Među 216 učenika 6., 7. i 8. razreda iz 72 osnovne škole iz cijele Hrvatske naši su učenici postigli odličan rezultat osvojivši 14 mjesto.

Kviz natjecanje osnovnih škola pod nazivom “Koliko poznaješ Hrvatski sabor?” provela je saborska Služba za građane u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Odgovarajući na 30 pitanja, učenici su pokazali zavidno poznavanje Hrvatskoga sabora, njegove povijesne uloge, ali i znanje o suvremenom Saboru, načinu njegova rada te pravima i odgovornostima saborskih zastupnika.

Svim sudionicima natjecanja Hrvatski sabor će dodijeliti priznanja, školama i mentorima zahvalnice, a učenicima natjecateljima pohvalnice.

Čestitamo učenicima i njihovim mentorima: Tatjani Bednjanec, Vedranu Šenku i Deanu Žabčiću.