Fantazija u Zorin domu

U četvrtak, 23. 3.2017. godine, učenici 2.a. i 2.b. razreda, bili su u Zorin domu gdje su gledali vrlo neobičnu lutkarsku predstavu „Fantazija“.

U njoj lutke, u ovom slučaju marionete, lutke na koncu, mogu sve što čovjek može zamisliti, samo se treba usuditi maštati. Maštalo se o gusarskim brodovima, neobičnim podmorskim stvorenjima, o cirkuskim artistima, poznatim ličnostima. Pomoću svjetla, sjene i glazbe nastaje prostor i vrijeme, a pomoću konca, drveta i platna iluzija života.

Nakon izuzetno zanimljive predstave, slijedio je neuobičajeni razgovor s glumcima i odlazak „iza scene“. Glumce je zanimalo kako su djeca doživjela predstavu, jesu li je razumjeli, što bi eventualno dodali ili promijenili. Iza scene, učenici su mogli dodirnuti i izbliza pogledati zaista neobične i vrijedne marionete. U „slobodnom“ razgovoru , doživjeli smo kazalište i glumce na potpuno novi način.

I naravno, igra za kraj.