I smijem se, i smiješ se

Ne, nije prvoaprilska šala. Doista se dogodilo sve što ću napisati. Subota, 1. 4. 2017. u našoj školi bila je radna za one koji su se odlučili za kreativnost. Održana je 18. kreativna subota. I doista, imenovali su je kreativni učitelji baš ovako: I smijem se, i smiješ se. Kreativna subota sastavni je dio programa rada s potencijalno darovitim učenicima koji nosi naziv: Preventivni program rada s potencijalno darovitim učenicima. Realizira se kao projekt Daroviti za sve. Aktivnosti su bile organizirane u 10 umjetničkih radionica koje su vodili učitelji s iskustvom u radu s darovitim učenicima.  Kreativna subota završila je prezentacijom uradaka u školskom holu.

Pozvani su svi potencijalno daroviti učenici karlovačkih osnovnih škola kao i oni učenici koji pokazuju interes za ovakav rad i žele sudjelovati. Ukupno je sudjelovalo 168 učenika, 14 voditelja i 2 asistenta. S učenicima OŠ Grabrik u radionicama su se družili učenici OŠ Dragojle Jarnević, OŠ Mahično, OŠ Turanj i OŠ Švarča.

Radionice u kojima su kreativno stvarali učenici bile su:

S M I L E 🙂 , radionica izrade bedževa i podmetača za čaše koje su vodile Boža Krznarić
Ines Streljak i Marijeta Krznarić

OSMIJEH KARLOVCU NA DAR, radionica pisanja šaljive pjesme i crtanja karikatura poznatih Karlovčana koju je vodila Nikol Bogdanović

ČINKVINA, RIJEČJU I SLIKOM , radionica pisanja i slikanja koju su vodile Marina Felić i Gordana Bešenić

I LUTKE SE SMIJU, radionicu izrade lutaka i pripremanja lutkarske predstave vodila je Tea Borković

SMIJEM SE, plesna je radionica koju je vodila Mirna Pavlaković

PJESMOM DO SMIJEHA je radionica skladanja i pjevanja po uzoru na stare komičare te izrada privjesaka od brezovih oblutaka pod vodstvom Renate Sumina, Jasmine Rendulić i Franke Petrović

BOJA ZA OSMIJEH je kreativna radionica izrade pokretne slike koja pomicanjem mijenja boje, a vodila ju je Daniela Marčetić

DARUJMO OSMIJEH bila je radionica izrade narukvica prijateljstva pod vodstvom Ive Šajatović

IGRAČKE I OSTALE IGRARIJE je radionica izrade pokretnih lutaka od papira i slamki, a vodila ju je Slađana Cvitičanin

MULTI-KULTI je jezična radionica u kojoj su polaznici pripremili scensku igru kombinirajući nekoliko stranih jezika. Voditeljice su bile Božica Krpes-Pregun i Nada Škrtić.

Započeli smo vrlo veselo, pjesmom, a onda još veselije nastavili raditi u radionicama. Najveselije je bilo na prezentaciji kad su svi sudionici imali priliku pokazati kako su se smijali kreativno radeći.

Veselimo se svakoj nadolazećoj kreativnoj suboti.