Održivi razvoj

Učenici 3. c razreda sudjelovali su 3.5.2017. godine na radionici koju je organizirao grad Karlovac u sklopu kampanje  „Tjedan održivog razvoja grada Karlovca”.Kroz prezentaciju koja je održana  u školskoj knjižnici  učenicima su predstavljene razne mogućnosti korištenja obnovljivih izvora energije i mjera energetske učinkovitosti, te urbane mobilnosti. Učenici su željeli puno saznati o toj temi pa gotovo da nije bilo dovoljno vremena za sve odgovore.

Najviše oduševljenja izazvao je animirani film o obitelji koja je postala svjesna  na koje sve načine može uštedjeti energiju i kako što manje zagađivati okoliš: voziti se biciklom ili pješačiti, gasiti TV, kompjutore kad ih ne koristimo, koristiti štedne žarulje, koristiti solarne kolektore…

Učenici su na kraju svoje dojmove oslikali na prigodnim plakatima.