Od fotke do kuglice za bor

Jasmina Božičević, profesorica informatike, uvijek ima zanimljive ideje kad je rad rukama u pitanju.

Tako je na nedavno održanoj kreativnoj suboti s učenicima izrađivala zanimljive kuglice. Takve su, da vas inspiriraju čim ih ugledate. Eto, i mene su potakle da moji drugašići na satu Likovne kulture i Satu razrednika, učeći o fotografiji, izrade svoje kuglice.

Na poziv se odazvala mama Nataša Pavlačić koja se bavi fotografijom.

S učenicima smo ponovili što je to kadar, plan, portret, fotografija, svjetlo. Koristeći improvizirane kamere, učenici su u parovima vježbali plan i kut snimanja.

Podijelivši se u skupine, učenici su dobili fotoaparate. Jedni druge su fotografirali tražeći zanimljivu pozadinu i istražujući svjetlo.

Fotografije smo isprintali i ubacili u kuglice koje nam je pripremila Jasmina. Željeli smo da nam kuglice ostanu dugo za uspomenu pa smo ih plastificirali.

Sada krase naš razredni bor. Učenici će ih ponijeti kući zadnjeg radnog dana u ovome polugodištu.