Izrada videa o dječjim pravima

Dana 23. ožujka 2018. održana je radionica “Izrada videa o dječjim pravima” u sklopu projekta promicanja dječje participacije „Naša prava“ kojeg provodi Udruga za lokalni razvoj “Turbina promjena” iz Karlovca.

Radionicu je proveo stručni suradnik Leo Staković s učenicima četvrtog razreda.

Nakon kratkog početnog upoznavanja i zagrijavanja, učenici su imali zadatak osmisliti pjesmu kojom bi drugoj djeci, ali i odraslima, poručili što su to dječja prava. Učenici su bili podijeljeni u tri grupe, dok su dvije učenice koje su izabrane kao najbolji govornici u razredu odabrane za poseban zadatak.

Ova radionica samo je jedan dio „slagalice“ koja će se na kraju ciklusa, odnosno kada se provedu radionice u sve četiri škole sudionice u projektu, uobličiti u jedan video o dječjim pravima.

Radionica “Izrada videa o dječjim pravima” nastavak je radionice “Izrada edukativne igre o pravima djece” koja se u veljači ove godine održala u OŠ Grabrik.

Autor članka: Anamarija Garašić, projektna administratorica