Europski školski sportski dan

Zadnji petak u mjesecu rujnu rezerviran je za Europski školski sportski dan, a u obilježavanju istoga pridružila se i naša škola u organizaciji Volonterskog kluba Grabrik.Projekt školskog sportskog dana povezan je s Europskim tjednom sporta i kampanjom #BeActive s ciljem aktiviranja učenika na redovitu tjelesnu aktivnost tijekom cijele godine.

Europski tjedan sporta usmjeren je na poticanje sudjelovanja u sportu i tjelesnim aktivnostima te podizanju svijesti o njihovim brojnim dobrobitima.

 

 

Naši učenici prvog i petog razreda u petak 27. rujna pridružili su se projektu i okušali se u igrama spretnosti. U kombiniranim timovima odmjerili su snage u nekim od starih igara poput sinkroniziranih skija, bacanja kolutova, utrci na tri noge, skakanju u vreći, prenošenju loptice, utrci s balonima, preskakanju užeta, nadoveži cijev…