Terenska nastava 5. razreda

Učenici 5.c i 5.d razrednog odjela, u pratnji razrednica i predmetnih učitelja, svoju prvu terensku nastavu proveli su u Krapini u Muzeju krapinskih neandertalaca i Cinestaru Zagreb. Svoj doživljaj terenske nastave opisala nam je učenica Mia Maria.

U srijedu, 16.10. 2019. išli smo u Krapinu i Cinestar.

U Krapini smo posjetili Muzej krapinskih neandertalaca.  Tamo je bilo jako lijepo. Prvo smo gledali film o životu neandertalaca, a poslije nas je muzejom proveo vodič Marko. Puno smo naučili o životu pračovjeka, a najviše mi se svidio prikaz kipa koji je izgledao kao pravi neandertalac.

 

Nakon Krapine išli smo u Cinestar koji se nalazio u Areni centar Zagreb. Mi, cure, bile smo jako uzbuđene jer nam je razrednica dopustila razgledavanje trgovina, a nakon filma mogle smo i nešto kupiti. Film koji smo gledali zove se „Dora istražuje izgubljeni grad.“ Bio je predivan.

Kada smo se vratili u Karlovac, bila sam pod dojmom i sretna.  Jako mi je drago što je ovo bio prvi izlet u petom razredu.

Mia Maria Mastelić, 5.d