Večer kemije i biologije

U Osnovnoj školi Grabrik, treću godinu zaredom održana je Večer kemije i biologije.

Učenici sedmih i osmih razreda zajedno sa svojim mentoricama Anamarijom Dumešić,  Marinom Špine – Juraić i Željkom Obrovac prezentirali su razne atraktivne pokuse i projekte koje rade s učenicima na dodatnoj nastavi kemije i biologije, a namijenjeni su za učenike nižih razreda.

Učenici su izvodili razne pokuse poput: Maske za lice, Labello, Lush kuglice, Čarobne boje, Brzina kemijske reakcije, Pougljenjivanje tvari,Lava lampa, Nitroceluloza, Baloni, Vulkan, Paličnjaci, Mesožderke,Bojenje plamena, Građa srca, krvni tlak i puls, Građa uha te nastajanje sluha.

Svrha ovog projekta je popularizacija prirodnih znanosti kod učenika mlađeg uzrasta.