Čiste kapi znače čistu Zemlju

Danas, više nego ikada moramo slaviti današnji dan. Danas je Dan planete Zemlje.

U trenucima kada mislimo na očuvanje zdravlja svojih bližnjih, više nego ikada cijenimo čist zrak, vodu i tlo. Već šesti tjedan udaljeni od svojih prijatelja, igrališta i škole, djeca u Hrvatskoj poručuju da čiste kapi znače čistu Zemlju.

Učenici u OŠ Grabrik, iščekujući ponovno nesmetana druženja na školskim hodnicima i ulicama i u svojim virtualnim učionicama razmišljaju ekološki pa su cijeli mjesec od 22.3. Svjetskog dana vode do 22.4.Dana planete Zemlje, posvetili crtanju plakata, koji jedva čekaju svoja mjesta na školskim panoima.

Svaki od njih je jedinstven, ali širi istu poruku i slavi život Zemlje kroz širenje svijesti o održavanju našeg krhkog planeta čistim.