Odluka o obvezi nošenja zaštitnih maski u učionicama

Poštovani roditelji i učenici,

Stožer civilne zaštite Karlovačke županije donio je odluku o ponovnom uvođenju obveze nošenja zaštitnih maski u učionicama od dana 14.10.2020.

• Učenici i nastavnici u osnovnim školama, od 5. do 8. razreda te učenici i nastavnici u srednjim školama, dužni su nositi maske za lice ili medicinske maske u učionicama, ako nije moguće održati razmak između učenika od 1,5 metra, odnosno, 2 metra između nastavnika i učenika.
  • Učenici osnovnih škola, od 1. do 4. razreda, nisu obvezni nositi maske za lice ili medicinske maske tijekom boravka u učionici, dok su nastavnici obvezni nositi maske.
  • Obveza nošenja maski u zajedničkim prostorijama ostaje za sve učenike i nastavnike, odnosno drugo osoblje škola.