Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

I ove su godine naši učenici obilježili tužnu obljetnicu. Prije 29 godina, 18. studenoga 1991., nakon tromjesečne opsade i gotovo potpunog uništenja grada, prestao je otpor hrvatskih branitelja u Vukovaru. Istog je dana, u zaleđu Zadra, pala i Škabrnja .

Tim povodom učenici razredne i predmetne nastave uredili su nekoliko prigodnih panoa u znak sjećanja na sve stradale u Vukovaru i Škabrnji.

U tjednu sjećanja škola je već tradicionalno pozvala učenike na prikupljanje lampiona koji su danas zapaljeni ispred škole. Ujedno, učenici su zapalili i 32 lampiona na Šetalištu grada Vukovara čime je simbolično odana počast stradalima od strane svakog razrednog odjela.

U sklopu sjećanja na tužne obljetnice na satu povijesti je pogledan s učenicima prigodni film te je održano predavanje s temom „Sjećanje na Vukovar i Škabrnju”.