Međunarodni dan osoba s invaliditetom

Ujedinjeni narodi, 1992. godine, proglasili su 3. prosinac Međunarodnim danom osoba s invaliditetom.

Osobe s invaliditetom uključuju one osobe koje imaju dugotrajna tjelesna, mentalna, intelektualna ili osjetilna oštećenja koja mogu sprečavati njihovo puno i učinkovito sudjelovanje u društvu na jednakoj osnovi s ostalima.

Sve više djece s raznim teškoćama treba našu pažnju, pomoć i solidarnost kako bi znali, ali i osjetili da smo tu, uz njih u svakom pogledu.

Mijenjanjem stavova te učenjem o toleranciji, različitosti, empatičnosti – stvaramo obrazovanije i senzibilnije društvo u kojem će uspješno odrastati djeca s teškoćama u razvoju, kao ravnopravni članovi zajednice.

Klikom na link možete pročitati publikaciju Poliklinike za zaštitu djece i mladih grada Zagreba na temu djece s teškoćama https://www.poliklinika-djeca.hr/publikacije/i-ja-mogu-uspjeti/

Priručnik je namijenjen je roditeljima, odgajateljima, učiteljima, profesorima i djeci koja se u sustavu obrazovanja nazivaju i djeca s teškoćama u razvoju ili djeca sa specifičnim poteškoćama u učenju.

Neka nas tolerancija nikada ne napusti jer nakon glagola „voljeti“, „pomagati“ je najljepši glagol na svijetu.

https://www.facebook.com/terri.slide/videos/10220010645329582