Dan štednje

2015-10-30_004

U petak, 30. listopada, učenici 2.d razreda proveli su prekrasno jutro u Raiffeisen banci. Pročitajte i pogledajte kako nam je bilo.

LANA RADUJKOVIĆ: Danas smo bili u posjet Raiffeisen banci. Prvo je jedna gospođa koja tamo radi na bankomatu podignula 2000 kn. Kad smo ušli unutra, na početku banke, gospođa nam je pokazala sef u koji se ubaci kartica i kad se stave unutra novci, žena koja radi iza toga prebroji novac i on se sačuva unutra. Zatim nam je gospodin Silvije pokazao na redomatu što da stisnemo da bi dobili broj koji smo po redu. U prostoriji pokraj redomata gospođa nam je pokazala papirnatu novčanicu od 200 kn i kako na toj novčanici možemo vidjeti je li lažna ili prava. Nakon toga nam je pokazala kako se prebrojavaju kovanice i papirnate novčanice. Zatim smo na papirnatoj novčanici od 100 kn pokraj grba vidjeli s povećalom himnu Hrvatske. Onda nam je gospodin Silvije pokazao eure, dolare i kovanicu od 25 kuna. Kad smo izašli iz te prostorije došli smo do šaltera i na televizoru za brojeve, koji pokazuje koji si po redu, se pokazao naš broj 433 i Sergej je otišao na šalter. Onda nam je gospođa pokazala kako možemo uložiti novce da ih opet možemo podići na bankomatu. Tada smo vidjeli dvoja vrata iza kojih je sef, u kojemu je puno novaca kojeg su ljudi ostavili u banci.

Kad smo završili obilazak, s gospođom smo otišli u prostoriju gdje su nas počastili, a za poklon smo dobili kasicu prasicu i balon.

2015-10-30_005 2015-10-30_001

BRUNO BOŽIĆ: 31.10 je Dan štednje. Štediti možemo novce, struju, vodu i još puno toga. Zato smo u petak posjetili Raiffeisen banku. Banka je mjesto gdje ljudi čuvaju svoj novac. U banci smo vidjeli kako ljudi rade. Pokazali su nam kako izgledaju euri, dolari i naše kune. Na kunama smo uz pomoć malog stroja vidjeli napisanu himnu. Vidjeli smo i knjigu novaca. Na kraju smo se počastili smokijem i sokom od limuna, dobili smo balone i kasicu prasicu. Ja sam kasicu nazvao Niko Kovač. Rado ću u njoj skupljati kune.

2015-10-30_003 2015-10-30_002

MATEO ŠEPAC: Sa svojim razredom sam bio u Raiffeisen banci. Tako smo obilježili Dan štednje. Jako sam se veselio odlasku. Bilo mi je jako lijepo. Vidjeli smo puno zanimljivih stvari: ured, bankomat, računalsko povećalo, stroj za brojanje novaca, razne novce, knjigu s novcima i drugo. Sve mi se jako svidjelo, a najviše povećalo i razni novci. Za poklon smo dobili kasicu i balon. U njoj ću štedjeti novce pa ću imati kad mi bude trebalo. Mudro je štedjeti!

FRAN ŠKET: Bilo nam je lijepo! Naučili smo kako se štedi. Shvatili smo da su novci vrijedni i da se s njima ne smijemo razbacivati.

IVAN BELAVIĆ: Danas smo bili u banci. Naučili smo mnogo vrsta novaca. Najzanimljivije mi je bilo kada su nam pokazali stroj koji vraća novce na karticu. Svidjeli su mi se i sefovi sa šiframa na brojeve.

ANA PAULA KUŠEVIĆ: U posjetu banci mi se najviše svidjelo kad sam dobila žutu kasicu prasicu i balon!

SERGEJ KUNIĆ: Krenuli smo u posjet banci. Banka je jako lijepo uređena. U njoj radi puno ljudi. Vidjeli smo sef, bankomat, stroj za brojanje novaca i razne uređaje koji se koriste u banci. U banci smo na poklon dobili kasicu za štednju novca. Banka mi se jako svidjela.

DORA PAVLAKOVIĆ: Meni se najviše svidjelo veliko povećalo s kojim se provjerava jesu li novčanice prave.

LEONA MLINAC: Sviđalo mi se kada smo tipkali po ekranu.

JANA RADEČIĆ: Najbolji dio mi je bio kada smo novčanice gledali pod detektorom novca.

IRIS ŠTUGLIN i JAKOV BIŠĆAN: Od svega mi je bilo najbolje kad su nas počastili sa smokijem i bombonima.

ANTE VUČEMILOVIĆ STIPANOVIĆ: Najviše mi se svidjelo što smo dobili kasice prasice.

SVEN BOLARIĆ: Najviše su mi se svidjele razne novčanice iz drugih zemalja.