Karlovački maraton priča

I ove godine Gradska knjižnica “Ivan Goran Kovačić” Karlovac provodi Natječaj  za  2. Karlovački maraton priča koji je namijenjen učenicima trećih i četvrtih razreda osnovne škole.

Ciljevi natjecanja su:

  • poticanje razvoja jezičnih sposobnosti;
  • poticanje predčitalačkih i čitalačkih vještina;
  • poticanje razmišljanja i kreativnosti;
  • razvijanje vještine koncentracije;
  • razvijanje timskog rada.

I naša se škola uključila u ovo natjecanje. Prijavljeno je 9 grupa koje čine učenici 3. i 4. razreda naše škole.

Natječaj je otvoren za priče napisane pomoću Story Teller Cube kockica.  To je igra koja se sastoji od 5 drvenih kockica. Na njima su  ugravirane ilustracije koje predstavljaju 5 kategorija: vrijeme, osoba, mjesto, predmet ili životinja te prijevozno sredstvo. Bacanjem kockica odabiru se osnovne ilustracije koje pomažu pri sastavljanju priče.

Ova igra nema pravila, što znači da učenici imaju veliku slobodu u kreiranju priče, ali se u njoj mora pojaviti svaki pojam dobiven kockicama. Tekstovi moraju biti pravilno strukturirani te gramatički i pravopisno točni.

Napisane priče se šalju do 10.travnja 2021. u Gradsku knjižnicu Karlovac, gdje će stručni žiri odabrati 3 najbolje priče.