Pozivnica roditeljima povodom 30. rođendana škole

Poštovani roditelji,

OŠ Grabrik ove godine obilježava 30 godina svog djelovanja. Svaka je škola, iako se ponekad i ne čini takvim, zapravo čarobno mjesto… Mjesto znatiželje, čuđenja, ponekad nedoumica i – otvaranja vrata: vrata u promišljanje, učenje, istraživanje, suosjećanje…

U proteklih 30 godina vodila nas je uvijek ista želja, u isto vrijeme i jednostavna i najzahtjevnija, da nam djeca postanu LJudi i pritom smo djelovali s uvjerenjem da ono što pamte često nisu ni lekcije ni nastavno gradivo. Namjera nam je bila i ostala ista: potaknuti učenike da upoznaju sebe, istraže vlastite mogućnosti i pomoći im da shvate kako je svako zlo, baš kao i svako dobro, privremeno i kako se čuda ne događaju  – osim onih čuda koja smo sami stvorili radeći, učeći i brinući o drugima.

Svima nam je već dobro znano:  tko neće, nađe izgovor, a tko hoće, nađe načina. I mi smo ga našli! Ovogodišnju obljetnicu ne obilježavamo onako kako smo navikli i željeli: zajedno, družeći se, ali i u ovim čudnim vremenima predstavljamo svoj rad, svoje prošle i sadašnje školske dane. Stoga vas pozivam da posjetite mrežnu stranicu OŠ Grabrik i uvjerite se da puno malih ljudi na puno malih mjesta koji naprave puno malih koraka mogu promijeniti svijet.

Posebno pozdravljam sve naše bivše učenike kao i naše drage umirovljenike koji su svojim radom pridonijeli tome da naša škola bude onakvim mjestom kakvim ga danas vidimo.

 

S poštovanjem

Darija Begedin, ravnateljica OŠ Grabrik