U svijetu likovnih umjetnika: eTwinning projekt u 1.a

U svijetu likovnih umjetnika autorski je i eTwinning projekt učiteljice Sandre Vuk koji provodim sa svojim učenicima već treću godinu zaredom.

Cilj projekta je upoznati učenike s djelima likovnih majstora domovine i svijeta, poticati ih na komunikaciju na materinskome jeziku, učiti ih kako učiti, razvijati socijalne i građanske kompetencije te razvijati poduzetnost i inicijativnost. Tijekom projekta učenici upoznaju život i rad odabranih likovnih umjetnika, upoznaju osnovne i izvedene boje, uče o čistoći boja, uočavaju spektar boja koje nas okružuju, upoznaju crte i karakter crta.

Ove školske godine učenici su upoznali sljedeće svjetske i domaće umjetnike i njihova umjetnička djela: Kurt Schwitters, James Rizzi, Alma Thomas, Sonia Delaunay, Vojin Bakić, Boris Bućar, Edo Murtić i Mirna Sišul.

Projekt je u potpunosti integriranu kurikulum nastavnog predmeta Likovna kultura. Tijekom projekta realizirani su sljedeći ishodi: OŠ LK A.1.1., OŠ LK A.1.2., OŠ LK B.1.1., OŠ LK B.1.2., OŠ LK C.1.1.

Samo jednim klikom na ovaj čarobni cvijet ulazite na virtualnu izložbu radova. Dobro nam došli!