OŠ Grabrik osvojila 3. mjesto na Karlovačkom maratonu priča

Završna svečanost 2. Karlovačkog maratona priča održana je 20. svibnja 2021. godine u 13,00 sati ispred Gradske knjižnice “Ivan Goran Kovačić ” Karlovac.

Ove je godine Gradska knjižnica Karlovac po drugi put organizirala Natječaj za Karlovački maraton priča, na koji su ukupno pristigle 22 priče iz 5 osnovnih škola Karlovačke županije.

Tročlano povjerenstvo u sastavu Ivana Francišković Olrom, književnica, Željko Mavretić, književnik i Mario Šimić, dipl. knjižničar, odabralo je tri najbolje priče:

Prvonagrađena priča je “Kako postati čovjek” učenika 3. razreda Osnovne škole Generalski Stol.

Drugonagrađena priča je “Čarobno putovanje”, koju su napisali učenici 4. razreda Osnovne škole Dragojle Jarnević.

Treću nagradu je osvojila priča “Svemirska pustolovina s letećim brodom” koju su napisali učenici Jan Katić, Dino Buljugija, Dominik Požar, Luka Vuković, Matej Prpić i Arsen Prša iz 4.b razreda naše škole  pod mentorstvom učiteljice Albine Modronja i knjižničarke Jovite Legat-Paprašarovski.

Uz ugodno druženje, svim nagrađenim učenicima i  njihovim mentorima dodijeljene su nagrade i priznanja za kreativnost i ljubav prema knjizi i čitanju.