“Psima ulaz zabranjen” u 6.c i 6.d

Lektiru “Psima je ulaz zabranjen” učenici 6.c i 6. d razrednog odjela prezentirali su u, za to najprikladnijoj  prostoriji, školskoj knjižnici.

Lektira je obuhvaćala više zadataka, a neki od njih su izrada makete idealne knjižnice te osmišljavanje načina i događaja kojima bi privukli više čitatelja u knjižnice. Kroz djelo upoznali smo se i s “tajanstvenim piscem” (A.G. Matoš), njegovom biografijom i djelovanjem koji je očito književnici bio inspiracija za nastanak ove knjige.
Učenicima je lektira bila vrlo zanimljiva, aktivno su sudjelovali u analizi djela, promišljali zašto je čitanje važno
te su spontano pod odmorom ulazili u kutke naše školske knjižnice zavirujući kroz police tražeći neke nove interesantne naslove.
Neke od uradaka njihovih maketa možete pronaći u videouratku.