Otvorenje izložbe Karlovačka pročelja: izložba učeničkih radova OŠ Grabrik

U petak, 18. lipnja 2021. u 10.30 sati u dvorištu Gradskog muzeja Karlovac, uz pridržavanje važećih epidemioloških mjera, otvorena je izložba Karlovačka pročelja: izložba učeničkih radova OŠ Grabrik.

Suorganizatori izložbe su Gradski muzej Karlovac i OŠ Grabrik.

Simpatične raznobojne bicikle izložene na muzejskom zidu tijekom protekle dvije školske godine zamijenila su prepoznatljiva i izmaštana karlovačka pročelja: prozori, vrata, profilacije, dekoracije… Poticaj vrijednom učeničkom stvaralaštvu pod vodstvom nastavnice likovne kulture Ivane Maradin bili su izlošci izložbe VRATA ZVIJEZDE koja je postavljena u potkrovlju Gradskoga muzeja Karlovac i na in situ lokacijama u gradu te poznati ciklus fotografija Portret grada Zvijezde, koji je autor Goran Vranić prije nekoliko godina darovao našem Muzeju.

Izložbom se obilježava 30 godina djelovanja OŠ Grabrik. Izložba je ujedno vidljivi znak ljubavi naših mladih sugrađana, učenika OŠ Grabrik, prema gradu Karlovcu za njegov nadolazeći 442. rođendan.

Učenici OŠ Grabrik, Iva Stipetić (klavir) i David Vuković (gitara), izveli su glazbeni program, a Mara Butala je nastupila govorenjem poezije. Prigodni program je priređen pod vodstvom Suzane Krajačić i Darije Begedin. Učenici su nakon svečanosti uz stručno vodstvo autora izložbe Igora Čuliga i Matee Galetić posjetili izložbu VRATA ZVIJEZDE.

Izložba će se moći razgledati do sljedećeg ljeta u radno vrijeme Muzeja uz pridržavanje važećih epidemioloških mjera.

(preuzeto s: www.gmk.hr, foto: Denis Stošić)