Sjećanje na Vukovar i Škabrnju

2015-11-18_001

I ove godine s tugom se prisjećamo 18. studenog 1991. godine, kada je nakon gotovo potpunog uništenja Vukovara i Škabrnje, prestao otpor hrvatskih branitelja.

Bitka za Vukovar bila je jedna od najvećih i najkrvavijih tijekom Domovinskog rata, a opsada grada trajala je 87 dana. Tijekom toga razdoblja grad su hrabro branili vukovarski branitelji od kojih su mnogi izgubili život. Bitka je završena razaranjem grada, progonom stanovništva i masovnim zločinima.

Istog dana pala je i Škabrnja, nakon čega je počinjen ratni zločin nad zatečenim stanovništvom.

U okviru obilježavanja 24. obljetnice pada Vukovara i Škabrnje, učenici su se na nastavi povijesti prisjetili tragičnih događaja, a potom su zapalili svijeće ispred škole za sve stradale branitelje i civile.

U čast žrtvama, učenici su i na Šetalištu grada Vukovara zapalili 32 lampiona u ime svakog razrednog odjela naše škole.

2015-11-18_002 2015-11-18_003