Edukacija o radu spašavatelja i hitnih službi za naše najmlađe učenike

U utorak, 21. rujna 2021. učenici 1. i 2. razreda naše škole slušali su predavanje u sklopu programa SROK (Smanjenje rizika od katastrofa) na kojem su se upoznali s mogućim nesrećama i mjerama prevencije  te djelokrugom rada spašavatelja i hitnih službi.

Učenici su saznali što najbolje napraviti kad ih zatekne neka nesreća  (npr. požar, poplava, potres), koga treba pozvati, kako se ponašati, što ne bi trebalo napraviti i sl.

U drugom djelu predavanja učenici  su se upoznali o pravilnom kretanju i ponašanju u prometu.  Sigurnost djece u prometu izrazito je važna jer su djeca najranjivija skupina sudionika u prometu. Djeca u prometu najčešće sudjeluju kao pješaci i biciklisti, a na kraju i kao putnici u vozilu

Na kraju predavanja svaki je učenik dobio edukacijsku knjižicu o smanjivanju rizika od katastrofa.