Terenska nastava osmih razreda

U sklopu terenske nastave u petak, 15. listopada 2021. učenici 8.a i 8. b razrednog odjela  posjetili su Memorijalni centar “Nikola Tesla” u Smiljanu i Pećinski park Grabovača kod Perušića.

Ljepote Like imali su prilike doživjeti po raskošnom, vedrom i burom počašćenom jesenjem  danu. Prvi nas je veselo pozdravio suncem okupan spomenik Nikoli Tesli najavljujući dan u kojem će učenici puno naučiti. Impresivnu špilju Grabovaču i poučnu stazu Čovjek i krš prešli su dobro raspoloženi i oduševljeni viđenim, uz vodstvo vrlo zanimljivog i duhovitog vodiča-rendžera Marka.

Avanturizam je dosegao vrhunac prilikom nailaska i spašavanja zmije poskok. Učenici su osvijestili važnost očuvanja prirode brigom o životinjama na licu mjesta.

Na povratku u Karlovac posjetili su i vrelo Gacke.

Autobus prepun dojmova, ali i umornih osmaša pristao je pred našu školu u 20:15.