Učenici 6. a kreativnošću otkrivali Tajnu ogrlice sa sedam rubina

Učenici 6. a razrednog odjela u sklopu nastave Hrvatskoga jezika i satova lektire na kreativan su način obradili djelo autorice Ivone Šajatović, Tajna ogrlice sa sedam rubina.

Kriminalistički dječji roman čiji je pokretač radnje legenda o Crnoj kraljici potaknula je učenike da se iskušaju u mnogobrojnim digitalnim alatima, ali i drugim načinima kreativnoga pristupa književnom djelu. Učenici su izrađivali kratke videoisječke koristeći alat stop animacije, digitalnu platformu Roblox, a pomoću 3D olovke neki su izradili rekvizite kojima su se služili likovi u djelu.

Zaigrali su i kviz koji su samostalno izradili u alatu Wordwall, izradili prezentaciju kojom su asocijativno predstavili abecedu djela, a bilježnicu su dekorirali tako da svojim izgledom podsjeća na lunapark, mjesto na kojem se radnja u djelu počinje zaplitati.