Pripovjedačica Margareta Peršić oduševila naše učenike

U ponedjeljak, 11. travnja 2022. godine u našoj je školi gostovala pripovjedačica bajki Margareta Peršić.  Ova svestrana zagrebačka umjetnica svoj je  poziv osjetila još kao mala, a njime se aktivno bavi već više od petnaest godina.

Pripovjedačica je demonstrirala vrijednost, ljepotu i važnost priča i pričanja, a susretu su prisustvovali učenici 6.b, 7.b, 7.c. i 7.d razreda.

Margareta na zabavan i neobičan način pripovijeda bajke i priče različitih naroda i kultura, a  poseban šarm njenog pripovijedanja je u tome što na duhovit način uključuje publiku.

Gotovo svakom liku iz bajke pridružuje nekog gledatelja iz publike koji tako postaje aktivni sudionik pripovijedanja. Tako su i neki naši učenici i učitelji sami odglumili dio priče ponavljajući riječi, zvukove i pokrete koje im Margareta govorila u hodu.

Bilo je zaista zabavno i poučno, a učenici su bili oduševljeni ovakvim načinom pričanja priča.