Sportske igre mladih – šah

U našoj školi održan je šahovski turnir 26.5.2022. u sklopu Sportskih igara mladih 2022. u kojem su sudjelovali učenici OŠ Dragojle Jarnević, OŠ Dubovac i OŠ Grabrik.

Bile su četiri kategorije: dječaci do 11 godina, dječaci do 15 godina, djevojčice do 11 godina i djevojčice do 15 godina.

Naš učenik Niko Murganić, 1.b osvojio je 1. mjesto i odlazak na završnicu u Split tijekom ljeta, a uz njega natjecali su se: Adrian Bila,1.b; Niko Kolar,3.b; Jakov Kostelac, 3.b; Fran Radočaj 3.b; Maro Živčić,3.b; Tin Dudić, 3.d; Valentino Kučinić,3.d i Lovro Stipetić 3.d.

Učenik Marko Borković, 7.c osvojio je 2. mjesto, a uz njega su se natjecali: David Mikašinović, 6.a; Jakov Penić, 6.c; Mateo Gerić, 6.c; Vid Čurilović, 6.c; Josip Sabljarić, 7.c; David Smokrović,7.c; Jan Katić,7.d i Emanuel Lukić, 7.d

Učenice su također bile jako dobre. Marija Erjavac, 6.d osvojila je 1. mjesto i odlazak na završnicu u Split tijekom ljeta 2022., 2. mjesto osvojila je Ema Grgurić, 3.b, a 3. mjesto Lea Domitrović, 6.d. Uz njih natjecale su se i: Nina Karas, 1.b; Una Protić, 3.b i Lola Kurtagić,5.c.

Organizaciju šahovskog turnira vodio je Karlovački šahovski klub uz podršku učiteljice razredne nastave Albine Modronje i učiteljice Tjelesne i zdravstvene kulture Željke Škot.

Svim natjecateljima čestitke i puno uspjeha u narednim šahovskim turnirima.