Europski Božić u OŠ Grabrik

2015-12-07_001

Svečanim programom koji je održan 07.12.2015. u predvorju škole završen je europski projekt Razmjena božićnih ukrasa (Christmas Tree Decoration Exchange) u koji smo se uključili na inicijativu EUROPE DIRECT CENTRA iz Karlovca.

U projektu je sudjelovalo na tisuće učenika europskih osnovnih škola koji su ručno izradili ukrase za božićna drvca te ih razmijenili s drugim školama.

Iz naše škole u Europu je poslano 60 čestitki, a i samo smo primili mnoštvo manjih i većih paketa u kojima su bili raznovrsni zanimljivi ukrasi  i neobične čestitke. Bilo je tu i pjesmarica, knjiga recepata, adventskih kalendara i drugih zanimljivosti.

2015-12-07_006

Djeca iz Danske, Češke, Francuske, Italije, Njemačke, Irske, Poljske, Ujedinjenog Kraljevstva (i to iz: Škotske, Engleske i Walesa), zatim iz Rumunjske, Španjolske i Grčke potrudila su se izraditi čestitku ili ukras karakterističan za svoju zemlju.

2015-12-07_004 2015-12-07_003

Jedan dio pristiglih predmeta izložili smo u predvorju škole tako da su posjetitelji ove male izložbe mogli uživati  u bogatstvu boja i materijala i saznati ponešto novo i zanimljivo o božićnim običajima u spomenutim europskim zemljama.

2015-12-07_002 2015-12-07_010

Nakon vesele priredbe, koju su izveli učenici iz produženog boravka, preostalim smo ukrasima okitili naše europsko božićno drvce.

Nadamo se da ćemo u ovom projektu sudjelovati i iduće godine kada ćemo se još više potruditi da djeci diljem Europe predstavimo našu zemlju i naše božićne običaje.