Naše učiteljice među najboljim odgojno-obrazovnim djelatnicima u školskoj godini 2021./2022.

Biti učitelj oduvijek je bio poziv koji nadilazi posao, radno vrijeme ili radne obaveze. Poziv učitelja je, kako kaže jedan umjetnik riječi, visok i plemenit poziv i nikada ne treba zaboraviti da „odgoj djeteta nije slatka zabava,  već zadatak koji zahtijeva kapitalna ulaganja – teške osjećaje, trud neprospavanih noći i mnogo, mnogo misli.“ Na današnji dan važno je naglasiti, baš kao i svakoga dana, da bez dobrih učitelja nema dobrih škola, nema kvalitetnog obrazovanja pa, posljedično, nema ni jamstva za uspješan razvoj pojedinca i društva u cjelini. Učitelji poučavaju, odgajaju, potiču, usmjeravaju… Oni najbolji nadahnjuju. I one koje poučavaju, i one s kojima poučavaju. Stoga s ponosom ističem činjenicu da su čak četiri učiteljice Osnovne škole Grabrik nagrađene kao najuspješniji djelatnici u području obrazovanja u školskoj godini 2021./2022.: Tea Borković, Antonija Capan, Bogdanka Conjar i Marina Felić. Od srca čestitam u ime svih djelatnika našeg vrijednog kolektiva.

Darija Begedin, prof.