Muzejsko poslijepodne 29.01.2016.

2016-01-29_003

Ni dan, ni noć muzeja, nego muzejsko poslijepodne priredili su učitelji naše škole svojim učenicima, potaknuti idejom naše kolegice Jasmine Božičević.

Stari predmeti s tavana, iz podruma i bakinih škrinja ugledali su svjetlo dana na improviziranom štandu u hodniku škole i privukli pozornost velikog broja učenika i učitelja (pogotovo onih mlađih).

2016-01-29_005 2016-01-29_001

Sa zanimanjem, i vrlo pažljivo, razgledali su se stari predmeti iz svakodnevne uporabe, listali su se požutjeli udžbenici (crno-bijeli i bez slika!), bilježnice (ispisane krasopisom nekadašnjih vlasnika), herbariji s precizno sortiranim i detaljno opisanim sadržajem… Našle su se tu i poljoprivredne alatke i kućna pomagala kojima je iz današnje perspektive bilo teško odrediti namjenu.

2016-01-29_004 2016-01-29_002

Ipak, najveću su pažnju pobudili predmeti iz područja informatičko-komunikacijske tehnologije: teški i nezgrapni dijelovi računala, već zaboravljene diskete, audio i video kasete, gramofonske ploče i mobiteli koji, stari tek dvadesetak godina, ipak spadaju u muzejske primjerke.

I tako je jedan mali trenutak inspiracije rezultirao zanimljivim događanjem i željom da iduće godine naš školski muzej bude još bolji i bogatiji.