INFOKUP 2016.

DSC02009 (Medium)

Naša škola i ove godine bila je domaćin županijskog natjecanja iz informatike/računalstva INFOKUP 2016, koje je održano 12. veljače 2016. godine.

Sudjelovali su učenici osnovnih škola, sveukupno njih 58 uz 28 mentora.

Tijekom cijelog dana, raspoređene su aktivnosti natjecanja u 9 kategorija:

Osnove informatike

Najbolji uspjeh ostvario je učenik Mihael Cindrić (Osnovna škola Slunj, mentorica Petra Brezović).

Naši predstavnici Luka Boljkovac i Mateo Dokić iz 7.c razreda osvojili su 3. i 25. mjesto u županiji.

Na nivou Hrvatske u kategoriji Osnove informatike sudjelovalo je  438 natjecatelja, a naši Luka i Mateo zauzeli su 22. i 50. mjesto. Čestitamo !

DSC02013 (Medium) DSC02014 (Medium)

Primjena algoritama – LOGO

Primjena algoritama – LOGO 6.razred – najbolji natjecatelj bio je Oliver Živčić (Osnovna škola Turanj, mentorica Nataša Petković).

Primjena algoritama – LOGO 7.razred – najbolji natjecatelj bio je Bruno Blaž (Osnovna škola Dragojle Jarnjević, mentorica Ana Marečić).

Primjena algoritama – LOGO 8.razred – najbolji natjecatelj bio je Donat Šebalj (Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića, Duga Resa, mentorica Lucija Perković.

Primjena algoritama – Basic/Python/Pascal/C/C++

Primjena algoritama – Basic/Python/Pascal/C/C++ -5. razred – najuspješniji je bio učenik Gabrijel Grdešić (OŠ I. Brlić-Mažuranić, Ogulin, mentorica Mirjana Lesić).

Primjena algoritama – Basic/Python/Pascal/C/C++ -6. razred – najuspješnija je bila učenica Anja Arbanas (OŠ Dubovac, mentor Krešimir Vojanić).

Primjena algoritama – Basic/Python/Pascal/C/C++ -7. razred – najuspješniji je bio učenik Emil Gajšak (OŠ Grabrik, mentorica Zdravka Mrežar).

Na nivou Hrvatske u kategoriji Primjena algoritama – Basic/Python/Pascal/C/C++ -7. razred  sudjelovalo je  50 natjecatelja, a naš Emil Gajšak zauzeo je 16.mjesto. Čestitamo !

Primjena algoritama – Basic/Python/Pascal/C/C++ -8. razred – najuspješniji je bio učenik Dominik Štefanac (OŠ Dubovac, mentor Krešimir Vojanić).

DSC02015 (Medium) DSC02010 (Medium)

Razvoj softvera i poduzetništvo

U kategoriji natjecanja Razvoj softvera i poduzetništvo predstavljena su dva rada za osnovne škole i jedan rad za srednje škole.

Svim učenicima i njihovim mentorima čestitamo na postignutim rezultatima.