Posjet Gradskom muzeju Karlovac

Izložbu „Od sjemena do stola“ u Gradskom muzeju Karlovac posjetili su učenici 3.c i 3. d razreda.

Kroz postav nas je vodila autorica izložbe, kustosica Nikolina Belančić Arki, majka učenika naše škole. U današnje vrijeme rijetko tko se sjeća kako je nekada izgledao život seljaka, kako je to bilo živjeti od zemlje. Upravo taj period naše prošlosti prikazuje ova izložba.

Kroz predmete, zapisana kazivanja i fotografije  predstavljena je jedna poljoprivredna kronologija – poslovi kroz određeni vremenski period koje je bilo potrebno odraditi da bi se od sjemena dobila hrana na stol.

Učenici trećih razreda ovih dana uče o gospodarstvu u Karlovačkoj županiji pa su posjetom ovoj izložbi stekli uvid u primarnu granu gospodarstva – poljoprivredu. Nakon razgledavanja izložbe učenici su sudjelovali u pedagoškom programu i izrađivali poljoprivredni kalendar.