EdUciraj se!

Učenici 7. a razreda danas su počeli s edukacijom o Europskoj uniji. Sudjelovali su u prvoj od četiri radionice u okviru projekta EdUciraj se! kojeg provodi Udruga za lokalni razvoj „Turbina promjena“.Cilj projekta je edukacija djece i mladih o prednostima i mogućnostima koje im pruža članstvo u Europskoj uniji.

Učenici su najprije govorili o tome što do sada znaju o Europskoj uniji. Podijeljeni po skupinama, diskutirali su, razgovarali, bilježili, crtali, a onda su svoje rezultate razmijenili s ostalim skupinama. Nakon uvodnih aktivnosti voditeljice su ih provele kroz kviz u kojem se ih upoznale s ulogom Europske unije u svijetu, zemljama članicama i institucijama unutar same unije.

Tijekom prvog ciklusa radionica učenici će steći općenitu sliku o Europskoj uniji, dok će u narednom ciklusu učiti o važnosti članstva, o tome što članstvo Hrvatske znači za sve građane, a posebno za mlade.