Popis deficitarnih zanimanja za koja će HZZ plaćati pregled za upis u prvi razred srednje škole u 2021.

Dragi roditelji i učenici,

Učenici koji se upisuju u programe za koje je posebnim propisima i mjerilima određeno obvezno utvrđivanje zdravstvene sposobnosti prije upisa u prvi razred srednje škole obavezno pristupaju liječničkom pregledu specijaliste medicine rada. Troškove pregleda za učenike koji upisuju deficitarna zanimanja snosi Hrvatski zavod za zapošljavanje (HZZ).

Deficitarna zanimanja za koja će HZZ PU Karlovac snositi troškove pregleda za upis u prvi razred u 2021. godini su:

• Zidar/zidarica
  • Tesar/tesarica
  • Bravar/bravarica
  • Limar/limarica
  • Krovopokrivač/krovopokrivačica
  • Rukovatelj samohodnim građevinskim strojevima/ rukovateljica samohodnim strojevima
  • Šivač/šivačica
  • Mesar/mesarica
  • Vodoinstalater/vodoinstalaterka
  • Instalater grijanja i klimatizacije/ instalaterka grijanja i klimatizacije
  • Elektroinstalater/elektroinstalaterka
  • Tokar/tokarica
  • Soboslikar-ličilac/soboslikarica-ličiteljica

Pregledi za navedene programe, a za koje trošak snosi HZZ, obavljat će se u „Ustanovi za medicinu rada i sporta Trkulja” na adresi Maksimilijana Vrhovca 11, Karlovac

Uputnicu za liječnički pregled na medicini rada učenici će moći dobiti isključivo u HZZ, PU Karlovac, Dombranska 19, drugi kat, soba 23., prije liječničkog pregleda, a nakon objave rezultata prvog upisnog kruga u srednju školu.