Sedmaši posjetili Rijeku

2016-11-09_001

U srijedu, 9. studenog, svanulo je svježe jutro, no poneka zraka sunca obećavala je lijep dan za terensku nastavu.

U jutarnjim su satima sedmaši  A i B smjene krenuli prema svom odredištu – Rijeci. Posjetili su Astronomski centar Rijeka, jedini takav u Hrvatskoj koji objedinjuje zvjezdarnicu i planetarij. Uživali su u filmu o neukrotivom Svemiru – zvijezdama, zviježđima i planetima. Nakon filma, tijekom kojega su neki i odrijemali, pogledali su i interaktivnu prezentaciju o meteorima, a zatim su se zaputili prema Vili Ružić, spomeničkoj knjižnici bana Mažuranića.

2016-11-09_004 2016-11-09_003

Osim što su se zabavili na morskoj obali sušačkih Pećina, učenici su u pratnji vodiča razgledali vilu te saznali mnogo informacija o obitelji Mažuranić. Osobito su im se svidjeli osobni predmeti pripadnika obitelji izloženi u vitrinama i ormarima.

2016-11-09_005 2016-11-09_002

Nakon razgledavanja knjižnice i zbirke, dio učenika proveo je slobodno vrijeme na riječkom Korzu, a ostali su produžili do Opatije. Zabava i druženje nastavilo se i u autobusu na povratku kući. Ispunjeni dojmovima i novim znanjima, u poslijepodnevnim satima sretno su se vratili kući.

Autor teksta: Ita Benčić, 7.a