Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Prije 30 godina, 18. studenoga 1991., nakon tromjesečne opsade i gotovo potpunog uništenja grada, prestao je otpor hrvatskih branitelja u Vukovaru. Istog je dana, u zaleđu Zadra, pala i Škabrnja.

Tim povodom učenici su u znak sjećanja na tužne obljetnice prigodno uredili pano u holu škole. U tjednu sjećanja škola je već tradicionalno pozvala učenike na prikupljanje lampiona koji su danas zapaljeni ispred škole.

Ujedno, učenici su zapalili lampione i na Šetalištu grada Vukovara u spomen na sve žrtve.

U sklopu tjedna sjećanja na satovima povijesti pogledan je s učenicima prigodni film te je održano predavanje s temom „Sjećanje na Vukovar i Škabrnju“.