Priznanja Ministarstva znanosti i obrazovanja našim učiteljicama Bogdanki Conjar i Antoniji Capan

Odavno je znano da svaki učitelj ostavlja trag. Trag onih najboljih neizbrisiv je. Najbolji među nama poučavaju sa sviješću da uspjeh u učenju zahtijeva puno rada, samodiscipline, tvrdoglavu usmjerenost na zadatak. Oni školu ne žele pretvoriti u zabavni park, već traže ozbiljan školski rad. Ipak, s njima se čini kao da ništa nije tako teško, oni nadahnjuju svoje učenike, ali i sve nas koji s njima surađujemo.

I neizmjerno je važno uvijek iznova ponavljati kako su dobri učitelji jamstvo da ćemo kao pojedinci i kao društvo rasti i napredovati, stoga su i ove godine povodom Dana učitelja nagrađeni najuspješniji djelatnici u području obrazovanja u školskoj godini 2020./2021. Među njima našle su se i dvije učiteljice OŠ Grabrik: mag. educ. math. Antonija Capan, učiteljica Matematike, i mr. Bogdanka Conjar, učiteljica razredne nastave. Priznanje za visokostručan i uspješan odgojno-obrazovni rad dodijeljeno im je na sjednici Učiteljskoga vijeća 19. studenoga 2021. Njima u čast vrijedno je prisjetiti se pisma koje je, dobivši 1957. godine Nobelovu nagradu za književnost, svom starom učitelju napisao Albert Camus.