Kako uče učitelji

2015-12-03_001

Dok su se u subotu 28.11. 2015. naši mali planinari penjali na Sljeme, njihove učiteljice imale su priliku sudjelovati na zanimljivoj dramskoj radionici Aktivne metode za GOO.

Ovo edukativno druženje organizirao je Hrvatski centar za dramski odgoj i naša škola kao partner. Radionica je bila organizirana za učiteljice karlovačkih osnovnih škola, stručne suradnike i razrednike. Naglasak je bio na usvajanju dramskopedagoških nastavnih postupaka kao primjerenih metoda iskustvenog i suradničkog učenja i poučavanja koje polaze od iskustva učenika, potiču ih na sudjelovanje u zajedničkim aktivnostima, na suradnju i odgovornost u oblikovanju razrednog kolektiva, u traženju i donošenju zajedničkih odluka, ali i u kritičkom propitivanju učinaka tih odluka u odnosu na svakog od njih i zajednicu kojoj pripadaju.

2015-12-03_004 2015-12-03_002

Oblici rada bili su: igre i vježbe, rad u ulogama, učitelj u ulozi, rad u parovima i malim skupinama, usmena pojašnjenja i rasprava, predstavljanje uradaka, pismena evaluacija radionice.

2015-12-03_003 2015-12-03_005
Uz iznimno vođenje Grozdane Lajić, dramske pedagoginje iz Učilišta Zagrebačkog kazališta mladih i Roberte Barat, učiteljice razredne nastave i dramske pedagoginje iz OŠ Selnica podsjetili smo se, naučili, usvojili najrazličitije tehnike i dramske metode koje su primjenjive u svakodnevnoj nastavi.

Sljedeći susret planiran je 21. ožujka 2016.

Radujemo se ponovnom igranju!